Metan Tek. Müm. ve Tic. AŞ.
Sennheiser ProAudio ürünlerinde
Satış sonrasında da Yanınızda.

PRO Audio ürünleri için
Teknik Servis ve
Satış sonrası destek
SENNHEISER, NEUMANN-BERLIN, K+H, VOKKERO, PHONAK COMMUNICATIONS

ProAudio; Pro Serisi Stüdyo mikrofonlar, BroadCast Kulaklıklar ve monitörleri için.

Metan Tek. Müm. ve Tic. AŞ.   (Pro Audio Tek. Servisi)

Adres: Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. No:6  G-Mall AVM
34367 Maçka / Şişli / İSTANBUL
e-mail: servis@metan.com – Telefon: 0 212 293 37 50

Beyoğlu VD. 619 0570 940,  Anlaşmalı Kargo: YOK

Konum Bilgisi için hkk.

Consumer; (Son kullanıcı) Cep telefonu ve PC Kulaklıkları için.

Bircom Telekom. ve Bil. Hiz. San. ve Tic. A.Ş. (SeCom)

Adres: Eski Büyükdere Caddesi No:61 Kat:3
34416  4. Levent / İSTANBUL
e-mail:  info@bircom.com – Telefon: 0 212 319 9787

Maslak VD. 177 0352 080

web sitesi için tıklayınız.

Servisimiz sadece PRO Audio ürünlerine destek vermektedir!

 

Kargo ücreti:

Fatura toplam bedeli  950,00 TL  (25,00 €) altı gönderilerden ve  paket gönderi ağırlığı 1kg. aşan kargolar alıcı ödemeli olarak gönderilir.

Ücretsiz Kargo koşulları:

(ücretsiz kargo için min. 950,00 TL (25,00 €) Fatura bedeli ve aynı zamanda azami 1 kg. paket gönderi ağırlığı şarttır.)

1- Garanti dahili onarımlardan kargo ücreti alınmaz,
2- 950,00 TL (25,00 €) üzeri toplam fatura bedelli  işçilik+ bakım/onarımlardan (azami 1kg.) kargo ücreti alınmaz,
3- 950,00 TL (25,00 €) üzeri toplam fatura sadece yedek parça satışlarından kargo ücreti alınmaz. (azami 1kg.)

25.01.2016 pazartesi tarihi itibari ile SENNHEISER marka CONSUMER kulaklıklar ve Headsetler için yetkili firma ve servis ünvanı “Bircom Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.” olarak değişmiştir. ( Profesyonel yani Pro Audio ürünleri için herhangi bir değişiklik yoktur ! )

Lütfen 25.01.2016 Pazartesi ( dahil ) itibari ile SENNHEISER marka Consumer serisi ürünlerinizi, kablolu ve kablosuz ( Bluetooth ) kulaklık ve Kulaklıklı Mikrofon ( PC  Headsetleri veya cep telefonu kulaklıkları yada Medya çalar kulaklıkları) ürünlerini arıza ve bakım onarım amaçlı olarak “Bircom Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.“e gönderilmesine özen gösteriniz, Kulaklığınızı bu adres değişikliği doğrultusunda oluşabilecek hataları önlemek amacı ile yetkili satış firmaları üzerinde göndermeniz önerimiz ve tercihimizdir. Doğrudan servise şahsen gönderi yapamayı tercih etmeniz durumundan, Garanti belgenizin Fatura/Fiş bilgisi doğrultusunda Satıcı firma tarafından (Fatura Ünvanlı) kaşelenmiş ve doldurulmuş olduğundan emin olunuz.

Pro Audio ürünleri (Telli veya telsiz Mikrofon, Konferans Sistemleri ve Profesyonel seri Broadcast/Stüdyo Kulaklık ve HeadSetler) için ise eskisi gibi yetkili Servis firma ünvanı “Metan Tek. Müm. ve  San. ve Tic. A.Ş.” teknik servisidir. Pro Audio ürünleri için ürünlerinizi Faturası ile birlikte servise getirmeniz veya kargo firması ile (tecihen MNG Kargo) göndermeniz yeterlidir.

 

YEDEK PARÇA TALEBİ HKK.:

Yedek Parça için bu linkten belirleme yapıp, bize Stok ve fiyatlandırma için e-mail ile sorunuz!

(Linkte bulamadığınız parçalar için bize sorabilirsiniz!) 

 

ARIZALI ÜRÜNÜN SERVİSİMİZE GÖBDERİLMESİ HKK.

Arızalı ürün gönderilerinizi  mutlaka e-mailGSM numarası ve ilgilinin diğer iletişim bilgileri ile birlikte kısa bir arıza tarifi ile birlikte

( Sadece telli – telsiz mikrofonlar ve Profesyonel seri BroadCast kulaklıklar ! )

 

Metan Teknik Mümessillik ve Tic. AŞ.  (Pro Audio Tek. Servisi)

Adres: Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. No:6  G-Mall AVM
34367 Maçka / Şişli / İSTANBUL
e-mail: servis@metan.com – Telefon: 0 212 293 37 50

Beyoğlu VD. 619 0570 940,  Anlaşmalı Kargo: MNG Kargo

 

Teknik servisimizin Hizmet Yeterlilik Belgesi (TSE – HYB) için lütfen tıklayınız.

 

Konum Bilgisi için Tıklayınız

Arıza tespit ve Servis Ücretlerimiz

Kullanım Klavuzları

Garanti Koşulları

 

Yedek Parça için bu linkten belirleme yapıp, bize Stok ve fiyatlandırma için e-mail ile sorunuz!

(Linkte bulamadığınız parçalar için bize sorabilirsiniz!) 

 

Teknik Servisimizi bir anket formu ile değerlendirmek istermisiniz ?

Garanti hkk.

garantisartlari

GARANTİ KOŞULLARI Hakkında:(PRO AUDIO ürünler için)

Garantiden işlem yapılabilmesi için gerekli evraklar ve koşullar hakkında; (Pro Audio ürünleri ! )

Pro Audio ürünlerimizin garanti süresi 24 aydır. Azami Tamir süresi 20 iş günüdür, kullanım ömrü süresi hoparlör ve kulaklıklarda 3 yıl, ses düzenleyici ürünlerde (mikrofonlarda) 5 yıldır.  Pro Audio ürünleri için  (Profesyonel yayıncılık ve stüdyo ürünleri) sadece firmamızın ithal etmiş olduğu ürünlere garanti süresi dahilinde 2 yıl ücretsiz satış sonrası servis desteği vermekteyiz. Belgesiz (Faturasız) ürünlere garanti dahilinde destek verilmemektedir. Mikrofonlar ve Konferans sistemleri gibi ses düzenleyici ürünlerde ürün seri numarası belirtilmiş Fatura ibrazı yeterlidir. Servisimiz garanti süresi haricinde üretimi durmuş Pro Audio ürünlerine asgari 5 yıl ücretli bakım onarım desteği vermektedir. Üretimi durmuş ve Sanayii bakanlığınca öngörülen kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerde servis desteği kısıtlıdır ve ancak yedek parça temin edilebildiği sürece olanaklıdır.

Ürünlerinizi almış olduğunuz aracı firma veya bayiimiz üzerinden servisimize gönderebilirsiniz.

Ürünlerinizin garanti dahilinde değerlendirilebilmeleri için ön şartlarımız;

1- Ürünün Metan Teknik veya yetkili bir bayiisinden temin edilmiş olması.
(Faturası,Fişi ve/veya Garanti belgesi ünvanı ile ispatı)

2- 24 aylık Garanti süresi dahilinde bulunması.
(Faturası,Fişi ve/veya Garanti belgesi tarihi ile ispatı)

3- Üründe Kırılma, koparma ve mekanik zorlama izlerinin olmaması.
(Herhangi bir uygunsuz kullanım izinin/belirtisinin olmaması.)

4- Ürünün Hijyenik açıdan temiz durumda olması.
(Aşırı kirli ve bakımsız mikrofon ve kulaklıklara garanti dahilinde olsun olmasın hijyenik açıdan servis verilememekte!)

Yurt dışından temin edilmiş veya yurt içinde tarafımızca yetkilendirilmemiş bir satıcıdan alınmış ürünler garanti dahilinde değerlendirilmez. Garanti belgesi yönetmeliğine göre firmalar sadece kendilerinin ithal ettikleri ve piyasaya sürdükleri ürünlerin satış sonrası desteğinden sorumlu ve yükümlüdürler. Uluşlararası garanti hükümleri orijinal üreticinin garanti şartlarında belirtildiği üzere, diğer ülkelerde garanti koşulları, yerel yönetmelik ve düzenlemere (ayrıkı olmadığı sürece) uygulanabilirliği ile kısıtlıdır.

Garanti uygulaması sırasında onarılan malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

Ücretli onarımlarda ilgili üründe değişen parça varsa, ilgili yedek parça 90 iş günü olarak garanti dahilinde tutulur.

“Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmenlik” değişiklik çalışması doğrultusunda garanti belgesi ile satılması zorunlu olan ürünlerin ( Kulaklıkların ) (RG-24/4/2011-27914) , faturalarının 24.05.2011 tarihinden sonra garanti belgesi yerine geçmeyeceği bilgisi doğrultusunda, tedbir alınması ve garanti belgelerini satın alma esnasında satıcı tarafından mutlaka doldurtmalarını ve/veya garanti belgesi mecburiyeti olmayan ürünlerde ürün seri numaralarının Faturaya işlenmesi   kullanıcılarımıza ve aracı satıcı firmalara prosedür gereği önemle vurgular ve hatırlatırız. Ancak Firmamızın kendisinin ithal ettiği ve doğrudan tüketiciye sattığı Pro Audio ürünlerinde servisimize satış belgesinin (ürün seri numarasının yazılı olduğu Faturasının) ibraz edilmesi yeterlidir, garanti belgesi şartı aranmamaktadır.

Garanti belgesi ile satılması gereken ürünler,ürünü son kullanıcıya satan (teslim eden) satıcı, acenta veya bayii tarafından ürün adına kesilmiş Fatura bilgileri doğrultusunda doldurulmak (Fatura/Fiş Numarası ve Tarihi, Kaşe/İmza ile) zorundadır, garanti belgesi verilmeyen ürünlerde faturaya ilgili ürünün Seri numarası (varsa) yazılmalıdır.

Değerli ürün kullanıcılarımız, Tüketiciyi koruma kanunu olan “6502 (4077)  sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanun” ile ilgili olarak “Garanti belgesi uygulama esaslarına dair yönetmenlik” ‘i  doğrultusunda Garanti dahilinde işlemler için Garanti belgesinin ibrazını gerektirmekte ve faturanın garanti belgesi yerine geçmediğini belirtmektedir. ( Granti belgesi ile satılması mecburi olan Consumer kulaklıklar için ! ).  Lütfen bu konuda Garanti belgelerinizin Satıcı tarafından eksiksiz doldurtulmasına ve kaşelenmesine özen gösteriniz, doldurmaz ise hatırlatınız. Ve ileride gerekli olası durumlar için (garanti dahilinde ücretinin satıcı tarafından iadesi gibi…) fatura veya fişinin aslının da saklanmasında fayda görmekte ve önermekteyiz.

(eski 4077 sayısılı kanun, 07.11.2013 tarihli kanun ile 6502 sayılı kanun olarak güncellenmiştir.)

7.11.2013 tarihli TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN ( 6502 )

MADDE 13: …İthalatçı veya imalatçı firmalar ithal ettikleri veya ürettikleri sanayi malları için garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar. Garanti belgesinin tekemmül ettirilerek tüketiciye verilmesi sorumluluğu, tüketicinin malı satın aldığı satıcı, bayi, acente ya da temsilciliklere aittir. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari bir yıldır. Garanti belgeleri, satın alınan mala ilişkin faturanın tarih ve sayısı ile bandrol ve seri numarasını içermek zorundadır..., diğer taraftan garantibelgesi ile satılmak zorunda olmayan veya garanti belgesi satıcı tarafından doldurulmayan ürünlerde verilen satış faturasında ürüne ait seri numarasının belirtilmesi gereklidir.

NOT: Doğrudan firmamızdan ( Metan tek. Müm. ve Tic. AŞ. ) satılan ürünlerde stok çıkış ve giriş işlemleri seri numarası ile yapıldığından, fatura ibrazı ile ilgili ürünün seri numarasına stok, servis ve/veya muhasebe işlemleri kayıtlarından ilgili ürünün seri numarasına ulaşılması mümkün olduğundan, sadece fatura numarsının( veya fatura tarihinin yada fatura ünvanının)  bildirilmesi yeterlidir.

( eski 25138 sayılı kanun 13.06.2014 tarihli kanun ile 29029 sayılı kanun olarak güncellenmiştir ve yürürlükten kaldırılmıştır.)

13.06.2014 tarihli GARANTİ BELGESİ YÖNETMENLİĞİ (29029)

MADDE 5: …Satılan mala ilişkin olarak ( Consumer kulaklıklarda.) düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez. Ancak, servis istasyonlarında yapılan onarım ve parça değişimi işlemleri sonucunda verilen fatura, bu yönetmeliğin öngördüğü garanti şartlarını içermesi kaydıyla, garanti belgesi yerine geçer. Dolayısı ile firmamızın faturaları garanti belgesi yerine geçmektedir.

Pro Audio ürünlerde ( Telsiz mikrofonlar ve Konferans Sistemleri gibi ses düzenleyiciler) için ürün seri numaraları belirtilmiş Fatura yeterlidir. İlgili ürün seri numaralı bir ürün ise ve doğrudan (aracı firma olmaksızın) firmamız Metan Tek. Müm.ve Tic. AŞ. tarafınca satılmış ise herhangi bir belgeye ihtiyaç yoktur. Gerekli garanti süresi kontrolü ürünün Seri numarası vasıtası ile  firmamız elektronik veri destekli stok yönetimi veya muhasebe sistemi üzerinden yapılır. (Seri numarası silinmiş veya tam olorak okunamayan ürünlerde güvenlik sebebi ile Fatura ibrazı şarttır!)

Eğer ürün bir aracı firma üzerinden temin edinilmiş ve Faturasında yada Garanti Belgesinde bir sorun var ise, önerimiz ürününüzün ilgili aracı firma ile öncesinde iletişime geçerek gereğinde ilgili aracı firma üzerinden arızalı ürününüzü servisimize dolaylı olarak gönderilmesidir. Yönetmelik gereği malın son kullanıcıya satışını yapan (son kullanıcıya faturayı kesen) aracı firmalar/satıcılar ilgili ürünün satış sonrası garanti sürecinde yetkili servise ulaştırlması ile yükümlüdürler.

13.06.2014 tarihli kanun ile 29029 sayılı SATIŞ SONRASI HİZMETLER YÖNETMELİĞİ gereğince, satış sonrası hizmet verilmesi zorunlu olan ürünler listesi ek belgesine göre  mikrofon, kulaklık, hoparlör, ses kayıt ve düzenleyicilerinde öngörülen kullanım ömrü 3 ile 5 yıldır ve 1 servis istasyonu gerektirmektedir.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/06/20140613-3.htm

doğrultusunda, SERVİS GEREKTİRMEYEN ÜRÜNLER:

SEKTÖR ÜRÜN KULLANIM ÖMRÜ SERVİS SAYISI VE COĞRAFİ BÖLGE ŞARTI AZAMİ TAMİR SÜRESİ
8.2.20 BELLEKLER 3 YIL SERVİS İSTASYONU GEREKMEZ 20 İŞ GÜNÜ
8.2.23 AKILLI KALEMLER 3 YIL SERVİS İSTASYONU GEREKMEZ 20 İŞ GÜNÜ
8.4.8 SES DÜZENLEYİCİLER 3 YIL SERVİS İSTASYONU GEREKMEZ 20 İŞ GÜNÜ
8.4.9 HOPARLÖRLER 3 YIL SERVİS İSTASYONU GEREKMEZ 20 İŞ GÜNÜ
8.4.10 KULAKLIKLAR 3 YIL SERVİS İSTASYONU GEREKMEZ 20 İŞ GÜNÜ
NOT: Servis gerektirmeyen (veya gerektiren) ürünlerde Garanti dahilde bir arıza durumunda,
yani Fatura veya İrsaliye tarihinden sonraki 24 ay dahilinde ve kullanıcı kaynaklı olmayan bir arızada,
ithalatçı firma yönetmelik doğrultusunda sadece kendi ithal ettiği ürünü onarmaz veya onaramaz ise,
1:1 ambalajında aynısı veya müşteri kabul eder ise muadili veya eşdeğeri ile değiştirme yükümlülüğündedir!

 

Yetkili temsilcilik belgesi: (Distribütörlük ve Teknik Servis)

Sennheiser Pro-Audio yetkili temsilcilik/yetki  (LETTER of AGENCY)  belgesi için lütfen tıklayınız.

Teknik servisimizin Hizmet Yeterlilik Belgesi (TSE – HYB) için lütfen tıklayınız.

 

 

Saygılarımızla,

Metan Tek. müm. ve Tic. AŞ.

Sennheiser Pro Audio Yetkili Teknik servisi.

servis@metan.com

Visits: 4531