image
Cihaz kullanımı Genel Bilgilendirmeler uncategorized

Mikrofon hijyeni hkk.

Mikrofon hijyeni nasıl korunur?

mikrofon hijyeni
mikrofon hijyeni

Kullandıktan sonra Mikrofonunuzu nasıl temizlersiniz?

Koronavirüsü durdurmaya yardımcı olacak birçok dezenfeksiyon önlemiyle, mikrofonunuzu, bodypack vericinizi ve mikrofon alıcınızı en iyi nasıl temizleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Biz virolog değiliz ve teknik ekipmanın dezenfekte edilmesi için tıbbi olarak kanıtlanmış olarak {801d85e6f7d6b40bbaced406badadf1afed666227482302c7139ce63601365a1}100 garantili bir yöntem öneremiyoruz. Sadece sizi ve ekibinizi korumaya yardımcı pratik yöntemlerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu bilgilerin ürünlerimizi güvenle kullanmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Sağlıkla kalın…

 

Virüsün mikrofonla yayılma ihtimali var mı?

Konuştuğumuzda, küçük sıvı damlacıkları nefes verdiğimiz hava ile birlikte ağzımızı terk eder. Bu tükürük damlacıkları, bir mikrofonun ön bölümünde, özellikle yakın kullanım sırasında birikebilir. Bu damlacıkların ön bölümden çıkması pek mümkün değildir ancak bir sonraki konuşmacı veya şarkıcının ön bölüme dudaklarıyla temas etme olasılığı vardır ve bu ön bölüm kirlenmişse virüs vücutlarına girebilir. Bu nedenle bu kısmı dezenfekte etmek önemlidir.

 

Mikrofonum için tek kullanımlık bir kapak gibi plastik bir poşet kullanabilir miyim?

Ses kalitesindeki bozulmaya rağmen, birçok kullanıcı artık her kullanımdan sonra ön bölümü temizlemek zorunda kalmamak için mikrofonun ön bölümlerini plastik torbalarla kaplıyor. Tabi ki bunlar tek kullanımlık olup düzenli olarak değiştirilmelidir. Bu plastik torbalar her görüşmeden sonra değiştirilmeli ve sıkı hijyen önlemlerine uyulmalıdır. Plastik poşetleri tutarken lütfen çok dikkatli olun ve torbayı dikkatlice çekip ters çevirerek çıkartın.

 

Cihaz yüzeylerini dezenfekte etmenin en iyi yolu nedir?

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüse karşı çeşitli alkol bazlı dezenfektanlar önermektedir. Standart ürün kalite kontrolü sırasında cihazlarımızın yüzeylerini etanol ve izopropil alkol ile test ediyoruz. Ancak, diğer dezenfektan türlerinin ürünlerimiz üzerindeki etkilerini tahmin edemeyiz. Bu nedenle, lütfen tüm cihaz yüzeyine uygulamadan önce dezenfektanı mutlaka test edin.

Enfeksiyon riskini önlemek için ilgili tüm hijyen önlemlerini aldığınızdan ve ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olun.

 

Termal olarak dezenfekte yardımcı olur mu?

Ön bölümler genellikle poliüretan köpükten yapılır. Bu malzeme sıcaklığa dayanıklıdır ve 100 ° santigrat dereceye kadar olan sıcaklıklarda fiziksel özelliklerini neredeyse hiç değiştirmez. Bununla birlikte, 90 ° C’deki sıcak yıkamanın, ön bölümde bulunan logolara zarar vermesi muhtemeldir. Ön bölümün daha düşük sıcaklıklarda yağ giderici bir deterjan kullanarak elde yıkanması hem logoya zarar vermeyecek hem de virüs üzerinde etkili olacaktır. Yine de virolog olmadığımızı ve bu yöntemlerin sadece basit korumalar olduğunu hatırlatmak isteriz.

Mikrofonlarımız, vericilerimiz ve alıcılarımız için düzenli ısıl işlem görmelerini önermediğimizi de ayrıca belirtmek isteriz.

Genellikle, bu cihazlar 55 ° C’ye kadar bir çalışma sıcaklığına uygun olarak üretilmiştir. Kısa sürelik, ürünler daha yüksek sıcaklıklara da dayanacaktır. Bize göre, ürünleri çalıştırmadan önce, sırasında ve sonrasında ellerinizi düzenli ve iyice yıkamak çok daha yararlıdır.

 

microphone-hygiene

Visits: 96

Share This Post

Related Post